שיטות למריחת מייקאפ

מאוד חשוב להכיר את הדרך האופטימלית עבורך למריחת מייקאפ, כדי שמינימום חומר ייראה על העור, ועדיין תקבלי מקסימום אפקט של נקיון ורעננות.

לפני שמתחילים לדבר על מריחות ומשיכות על הפנים, כדאי להכיר שני מושגים מעולם הציור שעוזרים להבין טכניקות באיפור: משיכות מכחול לעומת פוינטליזם.

דוגמא קלאסית למשיכות מכחול (גסות מעט) רואים בציוריו של ואן גוך, לעומת צביעה פוינטליסטית – 'נקודות נקודות' בציורים של סרה.

באיפור, מריחות הן סוג של משיכות חומר, ועבודה בטפיחות מזכירה את הפוינטליזם.

וחזרה לפנים –

חשוב להכין את העור לאיפור בצורה המתאימה לך. בדרך כלל יספיקו ניקוי, ולאחריו סרום וקרם יום בהתאמה אישית.

שיטה 1: ספוגית לטקס בשילוב מייקאפ מוצק.

מצמידים את הספוגית למייקאפ, וטופחים על העור. טכניקה טובה לכיסוי העור כולל גוונים שונים ופיגמנטציה, אבל אפקט כבד של חומר. בדרך כלל מצריך פידור רב. השיטה הזו עבדה נהדר בשנות ה-80 ותחילת ה-90, אבל מאז כבר השתדרגנו.

שיטה 2: ספוגית לטקס בשילוב מייקאפ נוזלי, בטפיחות

יש כאלה שפשוט שופכות מעט מייקאפ על הספוגית שלהן, ומיד מעבירות לפנים בטפיחה. חוץ מהעובדה שזה יותר קליל ממייקאפ מוצק, עדיין זו טכניקה המאפשרת כיסוי חזק במידת הצורך ועלולה להיות כבדה מעט. מה גם ששפיכת המייקאפ ישירות על הספוגית משקה את הספוגית במקום את הפנים שלכן.

שיטה 3: ספוגית לטקס בשילוב מייקאפ נוזלי, במריחות

את המייקאפ מניחים בנקודות נקודות על העור, ובעזרת ספוגית לחה וסחוטה, מלטפים את המייקאפ שהונח, עד לשילוב המרקם עם עור הפנים. שיטה זו אוורירית יחסית כיוון שהיא אינה מניחה חומר רב במקום אחד, אלא מזיזה אותו ממקום למקום.

מייקאפים על בסיס סיליקון אוהבים להתקבע יפה ומהר, וחשוב לעמוד בקצב שלהם, או לעבוד בטלאים.

שיטה 4: מברשת מייקאפ בשילוב מייקאפ נוזלי

בשיטה זו מניחים נקודות מייקאפ על הפנים, ובעזרת מברשת ייעודית למייקאפ נוזלי עוברים במהירות בצורה ספירלית. אפשר לעצום עיניים ולהתמכר, כי מקבלים גם עיסוי נעים תוך כדי המריחה. יש משהו במברשת שמרחפת על הפנים שמעביר את הקלילות הזו לתוצאה. ויש מברשת כזו גם לאיזורים קטנים יותר, כמו החיבור התחתון של האף, שנוטה להיות אדמדם.

שיטה 5: מייקאפ נוזלי ואצבעות

תמיד נחמד להרגיש בידיים את החומר, והשיטה הזו גם מחייבת סוג של עיסוי גם לפנים וגם לחומר, מה שעוזר לחבר ביניהם. המריחה קלה יותר כאשר העור עדיין לח מחומרי ההזנה. במקרה שהתוצאה כבדה מדי, אפשר לנסות לדלל את המייקאפ במעט סרום.

שיטה 6: איירבראש – רוח וחומר

המייקאפים לאיירבאש נוזליים ודלילים ביותר, ומבוססים על סיליקון ששומר על גמישות החומר. הטכניקה עצמה משלבת אוויר וחומר, ולכן היא מאפשרת תוצאות קלילות ושילובי צבעים הדרגתיים מאוד.

החסרון המשמעותי שלה היא שקשה ליישם לבד כי צריך לשמור על עיניים עצומות.

רוצה ללמוד עוד על מייקאפ ועל איך להחמיא לפנים שלך? הצטרפי לסדנת איפור אישי!