נתי מור

אני נתי, נשואה למשה ואמא ליובל, לליעד ולאדר. גרה בהוד השרון.

בוגרת תואר ראשון בלימודי חינוך ואמנות (B.Ed) במדרשה לאמנות, וקורסים לאיפור ותסרוקות  בארץ ובחו"ל. מאז שנת 2000, עבדתי בעיקר באיפור ותסרוקות לכלות, בהכשרות מאפרים ומסרקים, ובפיתוח קורסים ייחודיים לנוער בסיכון, המשלבים אמנות ויופי.

מתוך העבודה עם נשים ביום חתונתן, התפתחה התשוקה לתת לנשים את הכלים הנהדרים לעורר את היופי שלהן בכל יום, בקלות ובמהירות, ולפני כ-4 שנים, השקתי את קורסי הבוטיק לאיפור ותסרוקות לנשים עסוקות שמתמקדים בדיוק בזה: נגיעות קטנות ומדוייקות ש'מקפיצות' את הפנים בכמה דקות.

הכמיהה ליופי ליוותה אותי מאז ומתמיד. הדחף לארגן דברים בצורה יפה והרמונית, וראיית הפרטים הקטנים, הכל-כך משמעותיים בעיני.

בשנה שלאחר סיום לימודי תואר ראשון בחינוך ואמנות במדרשה, בעודי מתלבטת אם אפשר בכלל להתפרנס מכשרון לציור ופיסול,  שמתי לב שהנושא האהוב עלי ביותר בעבודות האמנות היה תמיד בני אדם. עברתי על תיק העבודות ששמרתי, ומצאתי בו הרבה רישומים ופסלים פיגורטיביים של פורטרטים ומודל עירום.

פנים אנושיות מסקרנות אותי בלי גבול. אני אוהבת להרכיב להן סיפור ולבנות להן דמות, למתוח את הגבולות המוכרים ולשנות אותם. חלק מהדמויות האלה נוצרות בהפקות צילום מיוחדות שאני יוזמת או לוקחת חלק בהן. אני מאוד אוהבת את משחקי הניואנסים הקטנים, שאפשר לעשות דרך איפור ועיצוב השיער, שעושים הבדלים משמעותיים כל כך, מבלי 'להשתלט' על הפנים.

אני אוהבת את המפגש האמיתי עם הנשים שמגיעות אלי כדי ללמוד, ומאפשרות לי ללוות אותן דרך הגילוי מחדש של הפנים שלהן. אני אוהבת לראות איך אשה מסתכלת על עצמה במראה ונהנית.

אני אוהבת לעבור יחד עם התלמידות שלי את התהליך של ההתבוננות, מציאת פרטים יפים ואהובים, אותם אפשר להעצים ולאפשר להם לזהור ולהאיר סביב.

 

במהלך השנים לימדתי עבור בתי הספר לאיפור – 'גיורא שביט', 'עדה לזורגן' ו'גודה', והנחיתי קורסים מקצועיים וסדנאות חוויתיות שיצרתי עבור מכללת 'אמית פ"ת', עיריית הרצליה, עמותת 'עלם', עמותת 'ידידים', ועוד.

הצוות שמלווה אותי בעבודה עם כלות, ובאיפור ותסרוקות בכלל, ובהדרכה של איפור ותסרוקות נבחר בפינצטה, כשחיפשתי אנשי מקצוע בעלי יכולת טכנית גבוהה, רגישות גבוהה ואהבה לבני אדם, יכולת ראייה מרחבית יחד עם תשומת לב לפרטים קטנים, ובעלי תודעת שירות גבוהה.

בכל יום אני שואלת את עצמי מחדש האם אני במקום הנכון. כל עוד התשובה חיובית, אני ממשיכה. אני כאן, כי המקצוע שבחרתי משלב לא רק אמנות ואסטתיקה, אלא גם מפגש מרגש עם נשים שמקבלות את עצמן במתנה מחדש. בשבילי זה מושלם.