מצעד הכלות

יש חלק קסום במיוחד ביום של כלה. שלב ההכנות והצילומים. העולם עוצר מלכת, ואשה רגילה עוברת מטאמורפוזה. דרך טיפול בפנים ובשיער, מעבר לשמלת כלה, נעליים, תכשיטים, ויציאה לצילומי חוץ, דרכם היא משתקפת במראה הכי זוהר שהיה לה אי פעם.

אחרי שמתכוננים אליו חדשים רבים, יום החתונה עובר מהר, לפעמים מהר מדי. מצעד הכלות שלנו משחזר את החוויה הכל כך המיוחדת הזו, שאנו חולקים עם הכלות שלנו: שלבי ההתארגנות, הכנת התסרוקת והאיפור, הלבוש, התכשיטים, והיציאה לצילומי חוץ. סוג של חגיגה בפני עצמה.

מצעד הכלות הראשון שלנו נערך בתל אביב במהלך חג הפסח, ופותח עבורנו את עונת הכלות של קיץ 2013.

מצעד הכלות

לכבוד הפרוייקט, לוהקו כלות לשעבר, כאלה שהתחתנו לא מזמן וצולמו על ידי ג’ינג’ר צלמים. גייסנו את הסטייליסטית ואלרי ענבר, שעשתה עבודת הכנה מעמיקה על פרופרציות הנשים שהצלמו כדי להתאים להן את השמלות הטובות ביותר עבורן, מתוך המבחר הקיים.

את השמלות קיבלנו בהשאלה מאליה וטין ומאילנית שרון.

אליה וטין מעצבת שמלות כלה בסגנון קלאסי עדין עם טוויסט ייחודי, ובגזרות נשיות מאוד. בולטת במיוחד היתה שמלת הנצנצים שלה – בגוון ורוד עתיק דווקא, שאגב, הולם מאוד נשים בעלות גוון עור מעט צהבהב, ויוצר בו איזון.

מאילנית שרון, המעצבת בסגנון נקי, רומנטי ווינטאג’,  קיבלנו שמלות צחורות עם קישוטי תחרה.

מעצבות התכשיטים שחברו אלינו – ‘מיידלה’ המעצבת תכשיטי שיער בגווני זהב ולבן, ובסגנון אורבאני, ו’ארנונים של יופי’ המעצבת תכשיטי שיער מעולם הפרחים אותם היא תופרת במו ידיה, וממנה גם קיבלנו זרי כלות נהדרים שצבעו אחר כך את הקומפוזיציות בזמן הצילומים.

חלק א’: הכנת הכלות

לצורך ההתארגנות, השתמשנו בחלל הסטודיו למחול ‘הכל מחול’ בבעלות סופי דישון, בהוד השרון. סטודיו גדול, מעוצב ומרווח, מראות לאורך קיר שלם שהיה נפלא לעבוד מולם ולראות בבהירות את התוצאות, שלא לדבר על האפקט היפה בצילומי ההכנות.

צוות הסטודיו – ענבל, סינתיה וטולי – פצח במלאכת הכנת הכלות. השולחנות הגדולים הקלו על פריסת הציוד הרב שלנו, אותו אנחנו מקפידות לארגן באופן מסודר ככל האפשר. כל אחת קיבלה סקיצה שהוכנה מראש עבור כל כלה, ולפיה עבדה.

 

שולחן הסטיילינג של ואלרי היה עמוס ב’מטעמים’ שנערכו בסדר מופתי: סוגי תכשיטים שונים, סקיצות שהכינה מראש, מחטבים תחתונים וכריות חזייה שונות.

שורת שמלות נתלתה לאורך המראות, ומתחתיה התחילה ואלרי להכין את הנעליים המתאימות, תוך שהיא מייעדת כבר תכשיטי שיער ושאר אביזרים להשלמת המראה, עבור כל אחת מהכלות שלנו, לאחר שבחנה אותה בדקדקנות ושלחה אותה למדוד כמה שמלות כדי להחליט איזו הכי תתאים למי.

ההכנות בעיצומן…

הכנת השיער ברולים – שלב בסיסי שגרתי בדרך לתסרוקות כלה רבות. אצל קטיה, תוספות השיער שהביאה קיבלו טיפול משלהן, והמתינו בסבלנות להשתלב בתסרוקת שלה מאוחר יותר.

כמעט מוכנות…! ניפגש בתל אביב!

חלק ב’: צילומי כלות

הלוקיישן שנבחר היה כיכר הבימה, בתל אביב. חיפשנו מקום שיהיה אורבאני עדכני ותוסס עם מידה רבה של חגיגיות והדר. ואם כבר מרוויחים גם תרבות – מה טוב.
כשהגענו לתל אביב בצהריים, גילינו שהיום היפה שהיה בחוץ היה קריר מעט. רוחות חזקות נשבו בכיכר הבימה הפתוחה, ואתגרו את השמלות והתסרוקות. הכלות שלנו יצאו אל הכיכר, וקיבלו את זרי הכלות שלהן. הצילומים החלו.

במרחב הקיים, עברנו בין הרחבה הפתוחה שם הצלמו הכלות על שפת הבריכה כששמלותיהן משתקפות במים. חלק מהעוברים והשבים עצרו לצלם בעצמ  את המחזה.

הרחקנו עד לגבול פסל ה’התרוממות’ הקדישמני שהשתלב נהדר כרקע לזר הכלות;

עברנו דרך האיזור האחורי הירוק על רקע  העץ המרשים, וגם דרך מסלול הפרחים עליו הכלות ממש עשו מסלול ואנשים אחרים שכבו על שבילי העץ היפים ונהנו מהמופע הפתאומי שזכו לו.

זכינו לרגע מיוחד כשיורם טהרלב הסכים להצטרף לחבורת הכלות שלנו.

היתה חוויה נהדרת, לנו ולכלות שלנו. מחכים בהתרגשות לכלות הבאות שלנו.

תודות:

לכלות שלנו: טל, מרגו, קטיה, קורל, גל ורינת, לצוות סטודיו נתי מור: ענבל, סינתיה וטולי, לצוות ג’ינג’ר צלמים: פיטר, רוני, אלירן, קובי, רואי וגלעד, לסטודיו ‘הכל מחול’ שאירח אותנו, לסטייליסטית ואלרי ענבר, למעצבות השמלות אליה ואטין ואילנית שרון, למעצבת התכשיטים ‘מיידלה’ ולמעצבת התכשיטים וזרי הכלות ‘ארנונים של יופי’; לרכב האירועים של יגאל סבי, ולרונטו ממספרת ‘זאב לוין’.

  1. דפנה הגב

    מקסים! הכל נראה ככ נעים ומעוצב… אני מתה על הקונספט
    עושה חשק עוד פעם להתחתן….(:

  2. ענבל הגב

    איזה כיף לראות סוף סוף את התמונות!!! יצא מהמם והיה פשוט כיףףףףףףףףףף!

להשאיר תגובה

שדות חובה מוסמנים ב *, האימייל שלך לא יפורסם