ליסה. כלה ניו יורקית

 

את ליסה פגשתי לראשונה ביום בו התחתנה, בשעה 07:00 בבוקר, בבית המלון בתל אביב. ליסה ארגנה את החדר לקראת היום: ריח של קפה פילטר אמריקאי טרי, ואמא אחת. אני הגעתי עם סטודיו נייד וסינתיה אחת. 

 

 

בעצם, זה התחיל בשיחת טלפון ממספר ארוך עם המון אפסים, באחר צהריים אחד. ליסה, תושבת ניו יורקית, מגיעה להתחתן בארץ. רקדנית ישראלית אחראית לקישור. התחלה טובה. עברנו לדבר באנגלית. 

לא היה זמן להפגש, ולכן עשינו פגישות בטלפון ובמיילים. העברנו רפרנסים, קבענו לוקים, וחיכינו בחדווה ליום החתונה של ליסה.

כשסוף סוף נפגשנו, קיבלתי נשיקה וחיבוק בתור התחלה. התיישבנו לעבוד בשמחה. אין כמו שבע וחצי מול הים בקומה גבוהה כלשהי, כשהחברות הכי טובות מניו יורק מציצות מבעד למסך המחשב שעל השולחן. בשתים בלילה שעון ניו יורק, הן לא משו ממנה, והתעקשו לברך אותה ולאהוב אותה המון. מסיבת פיג'מות שהתערבבה לתוך הציונות ככה פתאום. הן השתכנעו ללכת לישון כשהתחלתי להרעיש עם מייבש השיער שלי. אין ברירה, חייבים להתקדם.

 

 

העבודה היתה מענגת. נימוס אמריקאי מתקבל לא רע בשעות בוקר מוקדמות. חדר מרווח ונוף מואר עושים נפלאות לעור הפנים. ולאיפור.

 

 

אבל נקודת שיא מפתיעה חיכתה הפעם מעבר לדלת. כשליסה כבר היתה בשמלתה, נפתחה הדלת לקול נקישה מנומס, ולחדר נכנסו בבת אחת עשרה גברים צעירים ומבוגרים, לבושים בחליפות חגיגיות ובעיניים תכולות תואמות. איתם נכנס רבי עליז מאוד והצהיל את האווירה במזל טוב ובסימן טוב, ונתן הרגשה שממש שווה להיות יהודי.

 

 

 

אריזת הציוד הטיפוסית לשלב הזה נעצרה עם התובנה שאנו נוכחות כרגע בטקס כתובה שמתקיים בחדר לפתע, כולל שירים ומצב רוח.

 

 

 

הסתכלתי על ליסה. היא נראתה שמחה מאוד, למרות שלא הבינה הרבה מהעברית שדיברו סביבה. ולמרות שהחברות הטובות שלה לא היו לצידה, אלא נרדמו בצד השני של המסך, בניו יורק. זה שימח אותי, לראות שהיא שמחה. בזמן שהצלמים המוכשרים המשיכו לבדוק איתה זויות ליד החלון, זיהיתי את אבי הכלה. הוא ניסה לומר לנו תודה.

 

 

"היא לא רק יפה…" הוא ניסה למצוא את המילים הנכונות בעברית… "היא… היא.." המשיך להתרגש, ואז נתן את אחד הסיכומים היפים ביותר ששמעתי: 
 "… תודה לך, על שלא מחקת לי את הילדה שלי". 

ואחרי זה הם נסעו לכותל, וחזרו לתל אביב, וסיפרו שהיה להם נפלא.

 

   

 

תודה לצלמים עדי ואיל גזיאל, ולסינתיה שלנו שעזרה באיפור האמהות. 

 

לאיפור הכלה של ליסה

לתסרוקת הכלה של ליסה 

 

להשאיר תגובה

שדות חובה מוסמנים ב *, האימייל שלך לא יפורסם