איפור זה סינית בשבילך?

מורפולוגיה

תורת הצורות. באיפור – צורות הפנים וצורות מבנה העיניים.

פנים מתחלקות לקבוצות עיקריות – אובאלי (צורת ביצה), לב, מרובע, עגול, משולש.

עיניים – צורות עיקריות – שקד (מאורך) או עגול. הן מגיעות בפורמט גדול, קטן, עם זוית ישרה, זוית נוטה מטה, זוית עולה, קרובות זו לזו או רחוקות.

באיפור נרצה להרחיק עיניים זו מזו, לקרב אותן, להגדיל, להקטין, להרים זוית… תלוי במבנה העין ובאפקט המבוקש.

שקע העין

הקו שנוצר מעל גלגל העין. רואים אותו כשהעין פתוחה.

עפעף עליון

השטח שבין שקע העין לגבה

עפעף תחתון

מכסה את גלגל העין

גוונים

כהים, ביניים, בהירים. דמיינו שאתן רואות את העולם דרך פילטר של שחור-אפור-לבן. כמו בטלויזיה של פעם. האם תוכלו לחלק את הצבעים שאתן רואות לכהה מאוד, בינוני או בהיר? סביר להניח שכן. דשא ירוק למשל, יהיה אפור סולידי. אודם אדום יהיה אפור כהה יותר. צבע של בננה ייראה לכן אפור בהיר למדי.

את כל הצבעים שאני רואה באיפור, אני מחלקת קודם כל לכהים, ביניים ובהירים. גם את צבע העור. כך אני יודעת לחשב עד כמה קונטרסט יהיה בין הפנים לאיפור, ובין גווני האיפור השונים עצמם – מה שמשפיע מאוד על האווירה הכללית – הרמוניה או דרמה.

איפור עיניים מעושן

כמרקם העשן, הולך ומתפוגג בהדרגה. אפשרי בגווני ביניים עד כהים. למדריך לאיפור מעושן.

שימר

חוץ מזה שכיף להגיד את המילה הזו, שמגלגלת זוהר בפה. שימר shimmer זה הברקה, באנגלית פשוטה. באיפורית: הברקה, הארה, 'הקפצה'.

אייליינר

אחד הותיקים והלא מובנים מספיק. אייליינר, eyeliner הוא תיחום העין באנגלית פשוטה. קו שתוחם את העין. המיתוג של המושג הזה כמוצר בפני עצמו יוצר בלבול אצל הרבה מתאפרות שפגשתי. הדימוי שעולה לראש הוא של טוש המייצר קו שחור, משורטט ודרמטי, מעל הריסים העליונים. אפשר לסווג אותו כאייליינר הקלאסי. אבל נא לא לשכוח שתיחום העין יכול להגיע גם בגרסה מעושנת מעט, וגם בכל מיני צבעים.

איפור עיניים משורטט

איפור בעל גימורים ברורים וחיתוכים חדים. אפשר לראות את הגבולות: היכן מתחיל צבע והיכן מסתיים. שימוש מוצלח ומעניין של איפור משורטט, הוא בשילוב עם איפור מעושן ורך: למשל, כשהחלק העליון של העפעף מאופר ברכות והצבעים מתפוגגים בהדרגה, ואילו החלק התחתון בגימור חד וברור.

פריימר

חומר שתפקידו להכין את העור לקבל את קרם הבסיס (המייקאפ) בצורה האופטימאלית. פריימר טוב מחליק את העור, מצמצם נקבוביות פתוחות, ומאפשר קיבוע איכותי מאוד למייקאפ ולכל האיפור כולו. הפריימר מגיע במרקם ג'ל, קרם או מוס.

קונסילר

conceal  באנגלית – הסתרה. אומרים שקונסילר מטרתו להסתיר היטב כתמי פיגמנטציה או כהויות או פצעונים. אני טוענת שזה עוד סוג של מייקאפ. במקרים מוצלחים מגיע במרקם עדין יותר שמצליח לא להדגיש קמטוטים באיזורים שהוא מכסה. במקרים מוצלחים פחות, יש לי הרגשה שייצרו אותו כדי שיהיה עוד מוצר שאפשר למכור.

מייקאפ

כמוצר, זהו כמובן קרם הבסיס, החומר שאמור להקנות לנו עור במראה חלק ואחיד. מייקאפים טובים מצליחים להשיג מראה אחיד יותר, מבלי לפגוע במרקם, בעוד מייקאפים לא מוצלחים רק מטשטשים כהויות ופיגמנטציות אבל במחיר של שכבת חומר בולטת על העור, משהו שלטעמי מרתיע מאוד, ויוצר מן חוצץ בין הפנים לבין העולם. נקודה מעניינת למחשבה – בעוד המילה עצמה מתייחסת לכל מלאכת האיפור, המשמעות שלה באנגלית קשורה גם ל'פיוס'. אולי סוג של דרך להתפייס עם הפייס שלנו?

סרום

חומר קוסמטי, שמטרותיו יכולות להיות מגוונות כמו קרם לחות – איזון עור יבש / שמן, מיצוק העור, גמישות וכד'. באופן כללי הוא משפר מאוד את פעולת קרם הלחות, ולכן מהווה בסיס טוב כהכנה לאיפור כולו.

רוצה ללמוד עוד על איפור ואיזה איפור יחמיא לפנים שלך? הצטרפי לסדנת איפור אישי!