איפור במראה שנות ה-20'

אחד המראות האהובים עלי, הוא זה של שנות ה-20'. השינוי כל כך מובהק, שממש מרגישים קפיצה אחורה בזמן, במיוחד בסוף התהליך, כשמוסיפים את השיער המעוצב, או כובע נשי קטן.

באופן כללי, ניתן לומר שמראה שנות העשרים הוא מראה 'עגול'. העיניים עגולות, בשפתיים מדגישים את קימורי הלב באופן מובהק, הצווארונים וגזרות הבגדים עגולים יחסית, וגם התסרוקות, הכובעים והמגבעות 'מחבקים' את הראש. עגול הוא הקו המנחה.

חשוב לדעת כי מראה האיפור מושפע מהתקופה בה החלו להקרין סרטים על המסך הגדול. הסרטים היו בשחור לבן, וכוכבות הקולנוע היו בין איקונות האופנה המשפיעות ביותר. בדרך כלל מזוהה איפור זה עם גוונים כהים – חומים, שחורים, חציל ובורדו. הצבעוניות לא שיחקה תפקיד מרכזי.

זו מריה. יש לה פנים די עגולות, עם תווים פשוטים ויפים. בחרתי בה למראה של שנות ה-20' בגלל הפוטנציאל של עיניה להפוך לעגולות ממש, הגבות שלה שהינן דקות ואפשר להטות אותן לפי הצורך, והשפתיים המלאות בעלות צורת הלב הטבעית, אותה נחדד בהמשך.

לפני הכל, חילקנו וגלגלנו את השיער ברולים שטוחים, כדי שבינתיים ינוחו ויתקבעו, ומאוחר יותר, כשנפזר אותם, יהפכו לגלים אחידים ויפים.

עור הפנים קיבל ניקוי ורענון קל, וטופל בסרום לגמישות, קרם לחות ופריימר. השפתיים נמרחו במשחת שפתיים מזינה שתרכך אותן בינתיים. שכבה דקה של קונסילר מונחת על העפעפיים, וקפל העין מודגש בעזרת צללית חומה מרוככת מאוד.

חיזקנו את ההצללה מעל העיניים

מילאנו את הגבות, והוספנו אייליינר בגוון שחור פחם שאותו מרחנו באינטנסיביות על גבול הריסים העליונים, וטשטשנו כלפי מעלה. חזרנו על הפעולה כמה פעמים. הוספנו גם תיחום תחתון לעיניים. בשלב הזה, כשהסיכון ללכלוך מצלליות שחורות יורד, ניקינו את איזור מתחת לעיניים, הוספנו קונסילר, ומרחנו מייקאפ גמיש על כל הפנים, וגם הוספנו מעט סומק על תפוחי הלחיים.

מרחנו מעט מייקאפ על גבולות השפתיים, כדי לאפשר את ציור שפתי הקופידון המאפיינות כל כך את התקופה.

הריסים עוגלו ונמשחו במסקרה שחורה.

זהו. אפשר לשחרר את הרולים, ולקבל את מנת השיק הוינטאג'י של היום. תהנו!

יחד עם הנוסטלגיה, תוכלו לקחת איתכן כמה טיפים מעשיים (אותם תוכלו ליישם בכל סגנון של איפור):

– איפור עיניים כהה כדאי לבנות בהדרגה – קודם לסמן את גבול העיניים בגוון חום ניטרלי, ורק אז להכניס את הגוונים הכהים

– כשמשתמשים בצלליות כהות, אפשר מותר ורצוי לשמור את שלב המייקאפ לאחרי כן. כך נמנע מלכלוכים שקשה לנקות ומעבודה כפולה.

– כשרוצים לשנות מעט את צורת השפתיים, כדאי לעבור על הגבולות החיצוניים במייקאפ כדי 'למחוק' אותם. בונוס: זה גם ישאיר את האודם עמיד יותר.

איפור במראה כזה ועוד המון אחרים, תוכלו ללמוד גם על עצמכן, בסדנא לאיפור אישי!

להשאיר תגובה

שדות חובה מוסמנים ב *, האימייל שלך לא יפורסם