איך להחזיר את השפיות ולהוריד מתחים רגע לפני החתונה

"נמאס לי מכל החתונה הזו, אני כל הזמן רבה עם אמא שלי, עם האולם, אפילו עם החבר שלי! אני יודעת שזו התראה קצרה אבל אני לא מוכנה לקחת את מה שניסו לדחוף לי…"

 

שירה נשמעה כמעט נואשת בטלפון. "אנחנו חייבות להפגש השבוע!".

שירה מתחתנת בשבוע הבא, ולא מרגישה שלמה עם הרבה מההחלטות. אחרי עשר דקות בהן רק הקשבתי, ושני משפטים שאמרתי לה, סוף סוף שמעתי אותה נושמת. היא היתה מרוטת עצבים מכל ארגון החתונה שלה, ובתחושה שאף אחד לא מקשיב לה. היא פגשה כמה בעלי מקצוע שחוקים שכבר מזמן חדלו להתלהב יחד עם הזוגות שמגיעים אליהם, וזה יצר אצלה תחושה של לחץ.

 

החל מההחלטה הכה מרגשת להתחתן ועד לשלבים האחרונים של הארגון, עוברים לא מעט שינויים בין התכנית המקורית (להתחתן בדיוק כמו שאנחנו רוצים ולא לעשות מזה 'הפקה') ובין מה שנכנסתם אליו בנקודת הזמן הזו, בשלבים האחרונים של הארגון.

עד אז כבר הבנתם שלא פשוט להשאר נאמנים לפשטות ואינטימיות ביום כזה, שצריך לרצות כל מיני צדדים נוספים שהם לא אתם, שדברים שפעם בכלל לא חשבתם עליהם ייראו מאוד קריטיים לפתע (צבע המפיות), ושבכלל, כל ההתחתנות הזו היא עבודה במשרה מלאה כמעט.

הרבה זוגות בשלב הזה, מוצאים את עצמם שקועים בביצה הזו שבכלל לא חלמו לטבול בה, בעיצומה של הפקת ענק שעולה הרבה מעבר למצופה.

התהליך הזה, לעבור מהפנטזיה האישית שמחברת בין בני הזוג דרך המסלול התעשייתי הגדול הזה, מציב אתגר לא פשוט לזוגיות. הוא בעצם מפשיט שכבה אחרי שכבה את הרצונות הכמוסים ליום הקסום (?) הזה, ומאיר בזרקור פולשני את מה שחייבים, לפי הספר, לעשות כשמתחתנים. וקשה לא להסתנוור.

מצד אחד, זה בסדר לשנות גישה, לזרום, להפתח לאפשרויות חדשות. מצד שני, חכם להשאר נאמנים למי שאתם, ובשום אופן לא להכנס לאירוע החשוב של חייכם, שבו השקעתם אולי סכומים גדולים בהרבה ממה שיש לכם, בתחושה שאתם בכלל שחקנים זמניים בהצגה של מישהו אחר.

אז למה באמת חשוב לשים לב כשמארגנים את החתונה החלומית שלכם? 4 עצות הזהב שלנו:

 

#1:   ראשית, מוציאים מחוץ לחוק משפטים כמו: "מאמי, אין מה לעשות, את כלה, את חייבת ככה!" מי שמדבר אליכם כך, פשוט אל תקשיבו לו. תמיד יש מה לעשות, וזה שאת כלה בפירוש לא אומר שאת חייבת ככה ולא אחרת. יש כמה תשובות נכונות בכל ענין, ונותני השירות צריכים לדעת להדגיש את מי שאת באמת, ולא את עצמם על חשבונך.

 

#2:  כימיה: כבר בטלפון וגם בפגישה אישית תוכלו להרגיש אם יש לכם כימיה עם אלה שיקחו חלק משמעותי באירוע החשוב שלכם. שימו לב אם נעים לכם לדבר, אם מקשיבים לכם, אם מבינים אתכם, אם הייעוץ רציני ומשקף הבנה של הצרכים שלכם וידע מקצועי נרחב ומבוסס, או שזורקים לכם ססמאות ריקות מתוכן ו'יהיה בסדר', ומנסים לגרום לכם להרגיש קטנים וחסרי נסיון כדי שלא תאפילו עליהם.

 

#3:  אהבה: אהבה למקצוע, אהבת אנוש. אנשים שאוהבים את מה שהם עושים בדרך כלל יביאו איתם הרבה שמחה ואור ליום שלכם. יהיה להם איכפת מכם, והם ישמחו להיות איתכם במאה אחוז, כי ביום החתונה שלכם הם יזכו לעשות את מה שהם הכי אוהבים.

 

#4: תמיכה: בוחרים לבלות את שעות ההתארגנות אך ורק עם אנשים שאתם ממש אוהבים, וכלות – תהיו סלקטיביות ממש לגבי המלוות שלכן. חברות ממש ממש קרובות – עדיף. ואם הן יודעות להרגיע וגם להצחיק אתכן, זה שילוב מנצח.

 

 

 

העבודה עם שירה היתה מענגת. היתה אווירה קלילה, ומזג אוויר מושלם. מעבר להכל, היא היתה כל כך אסירת תודה רק בגלל התחושה שיש מקום למי שהיא באמת, שאנחנו לא הולכות למחוק אותה או להפוך אותה למישהי שונה ומצועצעת.

ואז היא יצאה לחגוג בחתונה שלה גם את ההצלחה הזו. זה היה ממש מרגש. אפשר לומר שכולנו שם סיימנו את ההכנות בעיניים נוצצות…