איי! ליינר!

כשאומרים אייליינר, בדרך כלל חושבים על הקו המשורטט בקפידה שמלווה את העין מלמעלה, מתחיל דק דק בקצה הקרוב לאף והולך ומתעבה ומסתיים בשפיץ מושלם בקצהו האחר. אייליינר eyeliner הוא תוחם קו העין. זה יכול להיות תיחום פנימי (נוסטלגיה: "פס בתוך העין". כך התחלתי, פעם.) זה יכול להיות גם חיצוני. מעל העין או מתחת. משורטט בבירור או מטושטש מעט, ובכל מקרה אחד המוטיבים החשובים וגם המלחיצים ביותר באיפור.

אז הנה כמה שלבים ליצירת אייליינר לכל הרמות, גם (ובעיקר) למי שלא נולדה ציירת:

לפני שמתחילים באייליינר השחור השחור, המושלם והחזק, עושים קודם סקיצה.

משתמשים בחומר פחות בולט ויותר קל לשליטה: עפרון שחור או צללית שחורה שהרטבנו מעט עם מכחול קטן.

ניגשים לעבודה:

שלב ראשון וקריטי: לא חושבים על שרטוט קו אלא על נגיעות בקו הריסים. אפשר לעשות את זה אפילו בקווקווים, ולא במשיכה אחת. רצוי לעשות את זה לאט. רצוי לנשום תוך כדי.

אם משתמשים בעפרון – עוברים אח"כ עם מכחול קטן (צמוד צמוד לריסים) כדי למרוח אותו קצת ולמנוע מריחה עצמאית שלו בשלב מאוחר יותר.

הנגיעות האלה נותנות את ההדגשה הראשונה, שלפעמים תספיק בפני עצמה. לא רואים את האיפור, רק את האפקט: העין מודגשת יותר.

שלב שני – אחרי שצברנו בטחון – עוברים שוב על הקו, ומעבים טיפ טיפונת. פותחים העין ובודקים. אם יש צורך, מעבים שוב. עד שמספיק לנו.

אחרי שאנחנו מרוצים מיצירתנו, הגיע הזמן לדבר האמיתי. לוקחים את הטוש השחור ומצמידים לריסים. לאט לאט, לנשום והופ – יש קו. אפשר לעבות מעט, אפשר להשאיר. גם אם פיקששנו קצת, לא יראו, כי הרקע הכהה מתחת מסווה פגמים קלים, ונותן מראה מנצח של הדגשה קלאסית.

 רוצה לדעת איזה איפור יחמיא לפנים האישיות שלך? הצטרפי לסדנת איפור אישי!